APIE PROJEKTĄ
Šio projekto tikslas yra skatinti jaunų žmonių verslumą, suteikiant jaunimo darbuotojams novatoriškas ugdymo priemones, pagrįstas dramos terapija. Projekte numatomos kurti ugdymo priemonės skirtos jauniems žmonėms, patyrusiems traumuojančius įvykius, tokius kaip artimųjų mirtis, nelaimingi atsitikimai (pvz., automobilio avarija), fizinis ar seksualinis išnaudojimas, sveikatos sutrikimai, karo ar karinių konfliktų išgyvenimas ir kt.
Traumuojantys įvykiai sukelia sumaištį ir trukdo kūrybiškumui bei prisitaikymui. Svarbiausia, jie kelia baimę padaryti klaidą, priverčia jaustis bejėgiams ir neturintiems galimybės kažką pakeisti. Tačiau, derinant potrauminio augimo teoriją, dramos terapiją ir skaitmenines priemones, galima sukurti priemones ir veiklas verslumo ir įsidarbinamumo įgūdžiams ugdyti.
Tam kad jauni žmonės, patyrę traumuojančius įvykius, galėtų panaudoti savo verslumo ir profesinį potencialą, jiems būtina suteikti tinkamą paramą. Nors yra daug verslumo programų, jos daugiausia akcentuoja techninius įgūdžius, tokius kaip verslo plano kūrimas, verslo valdymas, komunikacija ir pan.
Dėl šios priežasties net jei jauni žmonės turi tinkamą idėją, žinias ir įgūdžius, jie negali įveikti psichologinių baimių ir abejonių, kad žengtų pirmą žingsnį jų įgyvendinimo link. Traumuojantys įvykiai neigiamai veikia jaunų žmonių savivertę, pasitikėjimą savimi ir, svarbiausia, sukelia baimę daryti klaidas, kuri suprantama kaip atsparumo stoka. Didžiausia kliūtis verslumo mąstymui yra baimė ir abejonės, su kuriomis jauni žmonės susiduria – tiek patys savo viduje vertindami savo gebėjimus, tiek iš savo aplinkos. Daugelis svajonių yra sunaikinamos vidinių abejonių dar prieš įvertinant išorinius veiksnius.
Projektas paremtas dar turbūt niekada anksčiau verslumo ir įsidarbinimo švietime nenaudota, novatoriška metodika taikant trijų dimensijų požiūrį, apjungiantį psichologijos, menų ir skaitmenizacijos disciplinas.
Jauni žmonės (nuo 18 iki 29 metų), kurie patyrė traumuojančius gyvenimo įvykius, tokius kaip nelaimingi atsitikimai, ilgalaikis stresas (pvz., patyčios), ilgalaikės ligos ar gyvenimas nestabilioje, nesaugioje aplinkoje.
Jaunimo darbuotojai, socialiniai darbuotojai, edukatoriai, karjeros konsultantai ir kiti asmenys dirbantys su jaunimu.
- Suprasti ryšį tarp traumos ir jaunų žmonių verslumo bei įsidarbinimo potencialo keturiose partnerių šalyse
- Teikti pagalbą jauniems žmonėms išgyvenant traumuojančias patirtį, skatinti jų gerovę bei didinti verslumo ir įsidarbinimo galimybes
- Sukurti inovatyvias metodologinės gaires, ugdymo priemonių rinkinį ir rekomendacijas jaunimo darbuotojų kompetencijoms gerinti
- Prisidėti prie jaunimo darbuotojų kompetencijų kėlimo, užtikrinant tinkamą pagalbą jauniems žmonėms
- Prisidėti prie inovatyvesnės ir geriau funkcionuojančios jaunimo darbo sistemos ES lygmeniu kūrimo.
- Pilotinė mokymai jaunimo darbuotojams Budapešte
- Pilotiniai mokymai jaunimui Lodzėje
- Viešinimo renginiai kiekvienoje partnerėje šalyje
Projekto metu bus tiesiogiai įtraukiami bent 220 traumuojančius įvykius patyrusių jaunuolių, 172 su jaunimu dirbantys asmenys ir apie 15 000 žmonių skaitmeninėje erdvėje.