A projektről
Ez a projekt azt a célt szolgálja, hogy előmozdítsa a vállalkozói kedvet a fiatalok körében, valamint az ifjúsági szakembereket olyan innovatív drámaterápián alapuló oktatási eszközökkel lássa el, amelyeket olyan fiatalok számára terveztek, akik traumatikus eseményeket éltek át.
A traumatikus események zavarokat okoznak a mindennapokban, mint például a kreativitás elvesztése és a félelem a hibázástól. Sokszor tehetetlennek érzik magukat, és képtelenek változtatni, előre lépni. Ezek ellentétes tulajdonságok, amelyek szükségesek a vállalkozói szellemhez vagy a sikeres foglalkoztatáshoz. A poszttraumás növekedési elmélet, a drámaterápia és a digitális eszközök kombinálásával azonban a vállalkozói és foglalkoztathatósági készségek innovatív fejlesztése valósítható meg.
A megfelelő támogatás elengedhetetlen ahhoz, hogy a traumatikus eseményeket átélt fiatalok kiteljesíthessék vállalkozói és szakmai potenciáljukat. Bár sok vállalkozás fejlesztési program létezik, ezek olyan kemény készségekre (hard skills) összpontosítanak, mint az üzleti terv kidolgozása, az üzletvezetés, a kommunikáció, stb. Ennek eredményeként még ha a fiatalok megfelelő ötlettel, tudással és készségekkel rendelkeznek is, nem képesek legyőzni pszichológiai problémáikat. Félelmet és kétségeket éreznek, hogy megtegyék az első lépést azok megvalósításához. A traumás események negatívan befolyásolják a fiatalok önértékelését, önbizalmát, és mindenekelőtt félelmet keltenek a hibázástól, amit a rugalmasság hiányaként értelmezhetünk. A vállalkozói gondolkodásmód legnagyobb kárát a félelem és a kételyek jelentik, amelyekkel a fiatalok szembesülnek – önmagukban, környezetükben és képességeikben. Sok álmot tönkretesz az önbizalomhiány jóval azelőtt, hogy bármilyen külső tényező a képbe kerülne.
Ez a projekt egy innovatív vállalkozói és foglalkoztathatósági megközelítést alkalmaz, amely ötvözi a pszichológia, a művészetek és a digitalizáció tudományágait.
Fiatalok (18-29 év között), akik traumatikus életeseményeket éltek át, mint például balesetek, folyamatos stressz, zaklatás, hosszú távú betegség, vagy nem biztonságos környezetben éltek.
Ifjúsági segítők, szociális munkások, oktatók, karrier tanácsadók illetve mások, akik fiatalokkal foglalkoznak.
- A trauma kapcsolatának megértése a fiatalok vállalkozói szellemiségével és foglalkoztathatósági potenciáljával 4 partnerországban.
- Támogatni a fiatalokat abban, hogy túllépjenek a traumán, és növeljék jóllétüket, foglalkoztathatóságukat és vállalkozói kedvüket.
- Innovatív módszertani útmutató, eszköztár és ajánlások kidolgozása az ifjúsági segítők jobb felkészítéséhez.
- Hozzájárulni az ifjúságsegítők kompetenciáinak fejlesztéséhez a fiatalok támogatása terén.
- Hozzájárulni egy innovatívabb és jól működő ifjúsági munkamódszerhez az EU-ban.
Kísérleti tesztelés ifjúsági segítőknek Budapesten.
Kísérleti tesztelés fiataloknak Lodzban.
- Multiplikátor esemény minden országban.
A projekt során 220 traumatikus eseményeket átélt fiatalt, 172 ifjúsági segítőt és körülbelül 15 000 embert érünk el közvetlenül az interneten.